Úvod
Ubytovanie
Okolie
Aktivity
Fotogaléria
Kontakt
 
  Okolie

Stredisko Donovaly sa nachádza v srdci Slovenska, medzi Nízkymi a Vysokými Tatrami , na trase medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom. Stredisko ponúka výber zo širokého množstva aktivít a výborný servis pre turistov ako v letných tak aj v zimných mesiacoch. Donovaly sú jednou z najobľúbenejších destinácií ako pre domácich tak aj pre zahraničných návštevníkov.

História Donovalov
Dedinky kde žili ľudia pracujúci v uhoľnom priemysle boli založené v 17-tom storočí. Niekoľko takýchto dediniek sa spojilo, vytvorilo oblasť Donovaly, ktorá začala fungovať ako administratívne centrum (prvé písomné zmienky pochádzajú z roku 1710). Obyvatelia tejto oblasti pracovali s drevom alebo na horských železniciach. V priebehu druhej svetovej vojny táto oblasť bola centrom Partizánskeho odboja, kde okolité hory poskytovali bezpečnosť a útočište.

Pôvodná štýlová architektúra pridáva charakter tejto oblasti: kostol v klasickom štýle a drevené domy s balkónami  spanile zapadajú do oblasti s hornatým terénom.

V súčastnosti táto oblasť je najpopulárnejším horským strediskom na Slovensku.

Spojenie/Doprava na Donovaly
Autom:
Stredisko Donovaly sa nachádza na hlavnej ceste E77, vedúcej z Maďarska cez Slovensko do Poľska/Budapešť - Banská Bystrica – Ružomberok – Krakow. Cesta je dobre označená.

  • Bratislava – Donovaly (250 km )
  • Viedeň – Donovaly (350 km)
  • Budapešť – Donovaly (350 km )
  • Krakow – Donovaly (450 km )

Letecky:
Letisko Sliač sa nachádza iba 40 km od strediska Donovaly. Priame spojenie Sliač-Praha je možné. Z letiska Sliač je možné si zobrať taxík alebo autobus. Autobusové spojenie je Sliač – Banská Bystrica – Donovaly. Letisko Bratislava sa nachádza 230 km od strediska Donovaly. Z Bratislavy je možné si zobrať autobus alebo vlak (viac na: www.cp.sk)

Autobusom:
Pravidelné autobusové linky premávajú z Banskej Bystrice, Ružomberka, Liptovského Mikuláša. Autobusovým a vlakovým spojením sa dá dostať do týchto miest. Viac informácií môžete nájsť na: www.cp.sk.